Sezon 2017 z zakończeniem na Karowej!

Zespół Rajdowy WARTA w składzie Stefan Karnabal i Ireneusz Pleskot zajęli 12 miejsce w Rajdzie Barbórki Warszawskiej oraz wzięła udział w słynnym kryterium Asów na ulicy Karowej. Załoga Mitsubishi Lancera Evo X musiała zmierzyć się z niezwykle silną konkurencją oraz technicznymi próbami na ulicach Warszawy.

 

Rajd Barbórki w bardzo kompaktowy sposób został w tym roku przeprowadzony na płycie lotniska Bemowo oraz Torze Modlin pod Warszawą. Liczna obsada rajdu oraz techniczne próby nie pozwalały na popełnienie choćby jednego błędu. Załoga Zespołu Rajdowego WARTA unikając większości błędów osiągnęła bardzo dobry wynik bez problemu kwalifikując się do prestiżowego odcinka specjalnego na ulicy Karowej.

 

Stefan Karnabal: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z bezbłędnej jazdy, która zaowocowała pewnym dostaniem się do elitarnego grona kierowców na ulicy Karowej. Przejeżdżanie tej niezwykle emocjonującej próby przy sztucznym oświetleniu i tysiącach kibiców jest naprawdę bardzo przyjemne. Chciałbym podziękować partnerom za nieustające zaangażowanie i dopingowanie nas na oesach!”

 

Partnerem Zespołu Rajdowego WARTA jest Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

Stefan Karnabal i Ireneusz Pleskot przed 55. Rajdem Barbórki

news przedZespół Rajdowy WARTA tradycyjnie weźmie udział w najbliższy weekend w Rajdzie Barbórki Warszawskiej. Załoga Stefan Karnabal i Ireneusz startujący w aucie Mitsubishi Lancer Evo X, zmierzy się z blisko 100 rywalami na trasach Autodromu Bemowo oraz Toru Modlin.

 

Stefan Karnabal: Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy ponownie stanąć do walki na trasach Rajdu Barbórki. Jak co roku mamy doborowe towarzystwo i będzie nam bardzo miło reprezentować barwy naszego zespołu WARTA. W tym roku postawiliśmy na sprawdzonego Mitsubishi Lancera Evo X w najnowszej specyfikacji. W tym roku naszym celem jest osiągnięcie mety oraz walka o udział w starcie na ulicy Karowej.

 

Rajd Barbórki Warszawskiej rozpocznie się w piątek 1 grudnia odcinkiem testowym na terenie Autodromu Bemowo. Następnie w sobotę, kierowców czeka pięć odcinków specjalnych, na których zostanie wyłoniony zwycięzca rajdu. Odcinek specjalny na ulicy Karowej nie będzie wliczany do klasyfikacji generalnej. Słynna próba rozpocznie się przy sztucznym oświetleniu o godzinie 17.00

 

Partnerem Zespołu Rajdowego WARTA jest Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

Zespół Rajdowy WARTA po Rajdzie Barbórki

Pechowo zakończył się start Zespołu Rajdowego WARTA podczas Rajdu Barbórki Warszawskiej. Załoga Stefan Karnabal i Ireneusz Pleskot odpadła z rywalizacji po czwartym odcinku specjalnym w wyniku uszkodzeniu zawieszenia. Do feralnej próby, Mitsubishi Lancer w barwach WARTA zajmował 23 miejsce z realnymi szansami na awans.

 

Stefan Karnabal: Staraliśmy się walczyć z całych sił na każdym centymetrze drogi. Rajd Barbórki Warszawskiej nie oferuje zbyt dużej liczby kilometrów, dlatego każdą sekcję trasy chcemy przejechać jak najszybciej. Niestety, pierwszy raz podczas naszych startów w Warszawie, popełniłem błąd na jednym z zakrętów uderzając w krawężnik. Skrzywiliśmy koło, ale gorsze było to że uszkodzone były także hamulce. Nie mogliśmy pozwolić sobie na ryzyko jazdy bez możliwości skutecznego wyhamowania naszej rajdówki. Mamy nadzieję, że za rok będziemy w stanie zrewanżować się bardzo dobrym wynikiem, gdyż czuję ogromną przyjemność w startach przed publicznością w stolicy.

 

Partnerami Zespołu Rajdowego WARTA są TUiR WARTA S.A. i Hempel.

Zespół Rajdowy WARTA przed Rajdem Barbórki 2016

Zespół Rajdowy WARTA wystartuje w najbliższy weekend w Rajdzie Barbórki Warszawskiej. Załoga Stefan Karnabal i Ireneusz Pleskot będzie walczyć na warszawskich ulicach w dobrze sobie znanym Mitsubishi Lancer Evo 5. Start rajdu już w sobotni poranek.

 

Stefan Karnabal: Jedziemy w dobrze sobie znanej rajdówce. Chcieliśmy potrenować w ubiegły weekend podczas imprezy w Rallyland, ale tuż przed rajdem spotkała nas awaria przeniesienia napędu. Mam nadzieję, że w ten weekend pech nie będzie nas już prześladował. Rajd zapowiada się bez śniegu, którego oczekiwaliśmy, ale damy z siebie wszystko i powalczymy o jak najlepszą pozycję.

 

Partnerami Zespołu Rajdowego WARTA są TUiR WARTA S.A. i Hempel.

Partnerzy:

Warta