Tradycyjny finał

Stefan Karnabal zaliczył w minioną sobotę ósmy start w Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów. Kierowca Zespołu Rajdowego WARTA po raz pierwszy miał okazję sprawdzić się za kierownicą topowego samochodu, którym w tym roku sięgnięto po mistrzostwo polski - Forda Fiesty R5.

Podczas zasadniczej części rajdu Stefanowi Karnabalowi udało się wywalczyć 16. miejsce, co biorąc pod uwagę fakt, że od pięciu lat startuje on praktycznie raz w roku, jest bardzo dobrym wynikiem. Najlepiej załodze Zespołu Rajdowego WARTA poszło podczas pierwszego przejazdu próby Bemowo, po której Stefan Karnabal legitymował się dziewiątym wynikiem.

Spotkanie z legendarnym odcinkiem Karowa niestety nie poszło po myśli Stefana Karnabala, gdyż w trakcie przejazdu nad Warszawą rozpętała się potężna ulewa, która miała niebagatelny wpływ na wynik. Mimo jazdy w bardzo trudnych warunkach, załoga Karnabal/Pleskot uplasowała się na dziewiętnastej pozycji dając przy sporo frajdy kibicom zgromadzonym przy oesie.


Stefan Karnabal: - Super, wykonaliśmy plan. Nowym dla nas autem przejechaliśmy, zrobiliśmy dobry wynik, weszliśmy na Karową i jest satysfakcja. Zapoznanie się z nową technologią dało nam sporo zabawy. Na Karowej próbowaliśmy jechać na czas, ale trafiliśmy na potężną ulewę, jednak myślę, że udało nam sobie z tym poradzić i wszystko wyszło całkiem nieźle.


Stefan Karnabal w Rajdzie Barbórka:
2015 – Karnabal/Pleskot Ford Fiesta R5 16. miejsce
2014 – Karnabal/Pleskot Mitsubishi Lancer Evo V 20. miejsce
2013 – Karnabal/Pleskot Subaru Impreza STi 19. miejsce
2012 – Karnabal/Pleskot Mitsubishi Lancer Evo VI 14. miejsce
2011 – Karnabal/Gospodarczyk Mitsubishi Lancer Evo VI 31. miejsce
2010 – Karnabal/Gospodarczyk Mitsubishi Lancer Evo X 28. miejsce
2008 – Karnabal/Kuśnierz Mitsubishi Lancer Evo IX nieukończony
2005 – Karnabal/Boba Mitsubishi Lancer Evo VIII 7. miejsce

Ostatni zwycięzcy Rajdu Barbórka:
2015 – Kajetanowicz/Baran Ford Fiesta R5
2014 – Kajetanowicz/Baran Ford Fiesta R5+
2013 – Kajetanowicz/Baran Subaru Impreza STi
2012 – Kuchar/Dymurski Subaru Impreza STi
2011 – Bouffier/Panseri Peugeot 207 S2000
2010 – Kuchar/Dymurski Peugeot 307 WRC


Partnerzy:

Warta