Rajd Barbórki: debiut w Subaru

Zespół Rajdowy WARTA w debiucie Subaru Imprezy WRX STI grupy N zajął 19 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Barbórki. Załoga Stefan Karnabal/ Irenusz Pleskot na zdradliwych i zamrożonych trasach Warszawy zmagała się ze zmiennymi warunkami, które nie ułatwiały perfekcyjnego doboru opon.

Tegoroczny Rajd Barbórki rozpoczął się od odwołanego odcinka kwalifikacyjnego na Bemowie, z powodu mocno pogorszonych warunków atmosferycznych wywołanych przez Orkan Ksawery nawiedzający północną i środkową Polskę. Późniejszy przebieg rajdu nie został już w żaden sposób zakłócony, jednak spustoszone przez śnieg i mróz trasy rajdu wymagały precyzyjnego doboru opon, który sprawiał wszystkim uczestnikom rajdu nie małą łamigłówkę.

Stefan Karnabal: „Jazda nowym samochodem wymagała od nas szybkiej nauki i dostosowania stylu jazdy do zmiennych warunków pogodowych. Rajd rozpoczął się dla nas obiecująco, gdyż po pierwszym odcinku byliśmy w czołówce, jednak popełniliśmy błąd w doborze opon. Pomimo tego, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że udało nam się pokazać przed naszymi partnerami i kibicami na ulicach Warszawy.„

Partnerami Zespołu Rajdowego WARTA są TUiR WARTA S.A., Hempel oraz Auto-Sim S.A.


Partnerzy:

Warta