Jedziemy w Rajdzie Barbórki Warszawskiej

Już w najbliższą sobotę 1 grudnia Zespół Rajdowy WARTA tradycyjnie pojawi się na starcie prestiżowego Rajdu Barbórka Warszawska z załogą Stefan Karnabal/ Ireneusz Pleskot.

Rajd Barbórki jest nieoficjalnym podsumowaniem sezonu motorsportu w Polsce i tradycyjnie gromadzi utytułowanych kierowców oraz najróżniejsze rajdowe konstrukcje.

Stefan Karnabal: "Do końca nie wiedziliśmy jakim autem wystartujemy. Nasz wybór wahał się pomiędzy Subaru Imprezą N15, a naszym A-grupowym Mitsubishi Lancerem Evo 5. Zdecydowaliśmy się na Mitsubishi, ponieważ uznaliśmy iż to auto będzie bardziej widowiskowe dla kibiców i szkoda byłoby zmarnować tyle ciężkiej pracy, która została wykonana na zbudowanie tego prototypu.


Założeniem naszego zespołu przez cały rok polegało na dopracowaniu naszej rajdówki, która de facto jest takim prototypem wyposażonym w podzespoły z różnych ewolucji Mitsubishi Lancera. W porównaniu z zeszłym rokiem, nasze Evo 5 to zupełnie inna rajdówka. Posiadamy nowe nadwozie, silnik i zawieszenie.

Nasze przygotowanie do sezonu zaczęło się już w październiku. Zorganizowaliśmy kilka co-drivów dla naszych partnerów (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=updUR-Ds5Lk) oraz wzięliśmy udział w ostatniej rundzie MOTUL Rallyland Cup 2012. Zawody odbywały się w niesamowitej atmosferze oraz na świetnie  przygotowanych trasach pozwalały poczuć nam pełnię sportowej rywalizacji i dobrze się przygotować do Barbórki.

Mamy nadzieję, że warunki pogodowe w Warszawie będą trudne, ponieważ byłby to dla nas duży handicap. W Rallylandzie przy typowo jesiennej, mokrej pogodzie naszym Evo 5 z sukcesami nawiązywaliśmy walkę z dużo nowocześniejszymi i mocniejszymi konstrukcjami. Wyzwaniem będzie dla nas start z nowym logo naszego partnera - TUiR WARTA S.A."

Ireneusz Pleskot: "Startuję w Barbórce po raz kolejny i zawsze budzą się we mnie pełne rajdowe emocje, pomimo tego że rajd jest tak naprawdę bardzo krótki. Wystartujemy ze Stefanem Mitsubishi Lancerem Evo 5, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie podczas ostatniego weekendu w Rallylandzie, gdzie potrafiliśmy nawiązywać równorzędną walkę z dużo nowszymi ewolucjami Lancera. Mam nadzieję, że sprawimy sporą niespodziankę w wynikach rajdu, w czym niewątpliwie pomogłaby nam zimowa aura. Dysponujemy wszystkim czego trzeba do uzyskania dobrego wyniku, tak więc zapowiadają się duże emocje.”

Partnerami Zespołu Rajdowego WARTA są TUiR WARTA S.A. oraz Hempel.


Partnerzy:

Warta